Cedro Alto — Kolumbia uut tüüpi kohvi kooperatiiv

Meie värskeim kohviuba kannab nime Segundo Ortiz, see on pärit Finca Alto Roblalitost, mis asub Kolumbias, Nataga lähedal. Kui me esimest korda seda kohvi maitsesime cupping laual, siis me olime kõik täiesti pahviks löödud. Nende kohviubade päikese käes kuivamise tulemuseks on kreemjas magusus (just nagu maasikakreem), kuid samas maitseb see puhtalt nagu pestud meetodi kohv (meie jaoks meenutab veel põldmarja ja ananassi). See kohv on seega naturaalsel meetodil valmistatud, kuid lisaks on kohvimarjadel lastud kuivalt käärida 24-36 tundi. Samuti paelus meid Cedro Alto lugu. See on kooperatiiv, mis järgib rangeid keskkonnahoiu kriteeriume ja maksab farmeritele vääriliselt nende kõrgekvaliteedilise kohvi eest, ning seejärel võtab kogu finantskohustuse enda kanda, et see kohv jõuaks just erikohvi röstijateni.

 

 

Karl, kes on Cedro Alto looja, alustas koostööd väikeste kohvifarmeritega, kes kasvatasid väga kõrgekvaliteedilist kohvi, kuid kellel polnud alati võimalik seda kohvi viia erikohvi röstijateni (misjärel saada ka selle kohvi kvaliteedile võrdväärset tasu), mille tulemusena jõudis see kohv alati kohvisegusse, mis koosnesid paljudest teistest väikestest ja ka palju suurematest tootjatest, kaotades sellega oma unikaalse maitseprofiili.

 

 

Algselt arvas Karl, et vaid emailide tõlkimine aitab farmerite ja röstijate vahelise vahemeheta tarnel õitseda, kuid lõpuks ta mõistis, et sellest ikkagi ei piisa. Kohvi saatmine farmidest sadamatesse oli enamiku väikeste farmerite jaoks liiga kulukas ja keeruline — farmerid on kõige haavatavamad selles tarneahelas.

Nii sündiski kohvi kooperatiiv Cedro Alto, mis võtab farmeritelt riskid ja aitab neil teha seda, mida nad kõige paremini teevad. Alustades hinnast, millega nad arvavad, et suudavad selle kohvi röstijatele maha müüa, seejärel pakuvad nad fikseeritud hinda transpordile, turundusele, administratiivülesannete täitmisele jne, ülejäänud raha läheb otse farmeritele. See hoiab ära olukorra, kus kõrgekvaliteediline kohvi, mida röstijad soovivad osta, müüakse madala hinnaga selleks, et neist saaks teha kohvisegusid (koguni 80% kogu Kolumbia kõrgekvaliteedilise kohviga juhtub just nii), samal ajal kaitstes farmereid ekspordi, transpordi ja administratiivülesannete riskide eest. Cedro Alto maksab farmeritele õiglast tasu koheselt, ning võtab seejärel kogu vastutuse, et see kohv jõuaks röstijateni.

Farmeritel (Cedro ostab hetkel 160-200lt erinevalt tootjalt) on Cedro Altoga kokkulepe, et neil oleks võimalik saata kogu oma erikohv, mida nad suudavad toota, tarneahelasse (kuid samas nad ei ole kohustatud seda tegema, kuna neid ei kohusta selleks mitte mingi leping). Karl usub täielikku läbipaistvust ja avalikustab alati “farm gate” ja FOB hinna (see on hind, mida nad maksavad farmeritele ja mis hinda maksab selle kohvi eest kohviröstija). Cedro Alto kooperatiiv on loonud väga karmid keskkonnahoiu kriteeriumid selleks, et nende kooperatiiviga liituda, nagu näiteks säästlik vee kasutamine, kohaliku puidu kasutamine kohvimarjade kuivatamisel kasutatavate päikesevarjude ehitamiseks, ning väetiste mitte kasutamine.

 

 

Oleme Mission tiimiga väga uhked, et saame Segundo Ortiz kohvi ja Cedro Alto lugu teiega jagada! Siit saad ka sina endale seda kohvi osta. Missioni eesmärgiks on osta täielikult läbipaistva tarneahelaga ja õiglast kohvi, nii palju kui võimalik, et tagada igaühe aus tasu kogu tarneahela vältel, ning et lõpuks saaksid meie kliendid seda imeliselt maitsvat kohvi.